"Skład rady nadzorczej oraz zarządu jest teraz w Grajewie bardzo zbliżony do tego w Pfleiderer GmbH, dzięki czemu struktura strategiczna zostanie ulepszona, a współpraca między dwiema firmami Grupy Pfleiderer stanie się bardziej efektywna" - powiedział przewodniczący RN Grajewa Paolo Antonietti, cytowany w komunikacie.

Michael Wolff dołączył do firmy Pfleiderer w 2004 r., a od 2013 r. pełni funkcję CEO Pfleiderer GmbH. Dr Gerd Schubert pełni funkcję COO Pfleiderer GmbH od 2014 r.

Rafał Karcz pozostanie dyrektorem finansowym, podczas gdy Dariusz Tomaszewski i Wojciech Gątkiewicz nadal będą pełnić funkcje członków zarządu spółki. Tomaszewski będzie odpowiedzialny za sprzedaż, a Gątkiewicz za integrację kulturową oraz realizację procesu zmiany w dwóch regionach, w których działa Grupa Pfleiderer - Europie Wschodniej i Zachodniej, podano również.

"Dzięki szybszemu procesowi decyzyjnemu oraz ulepszonej strukturze operacyjnej nowy model zarządzania pozwoli, zgodnie z przyjętymi założeniami, zaoszczędzić do końca 2017 r. 15 mln euro. Grupa będzie mogła ponadto osiągać cele rozwojowe i finansowe, a także wzmocnić swoją strategiczną pozycję jednego z wiodących producentów materiałów na bazie drewna w Europie" - podsumowano w komunikacie.

Spółki wchodzące w skład grupy Pfleiderer Grajewo należą do największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych oraz oklein (folii meblowych i filmów melaminowych) w Polsce.