To był dobry koniec roku dla Bogusława Cupiała, właściciela Tele-Foniki Kable. Właściciel trzeciego producenta kabli na świecie i największego w Europie Środkowej i Wschodniej pokazał też, że nie boi się odważnych i kontrowersyjnych decyzji. W lipcu prezesem jego spółki została Barbara Lundberg, była szefowa Elektrimu i dyrektor generalny w Funduszu Enterprise Investors.

Cupiał zaczynał od prowadzenia sklepu z farbami w rodzinnym Sosnowcu. W 1992 roku założył w Myślenicach wraz ze Zbigniewem Urbanem i Stanisławem Ziętkiem fabrykę kabli pod nazwą Tele-Fonika. Firma dzięki statusowi zakładu pracy chronionej oraz dobrej koniunkturze w telekomunikacji zaczęła przynosić spore zyski, a po przejęciu Krakowskiej Fabryki Kabli (1998) oraz Elektrimu Kable (2002) stała się jedną z największych fabryk kabli w Europie.

Tele-Fonika Kable ma dzisiaj 7 zakładów produkcyjnych, w tym dwa w Polsce, oraz 10 spółek handlowych dostarczających jej produkty do ponad 80 krajów.

Bogusław Cupiał w 1998 stał się udziałowcem klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Dofinansował znacząco ten klub, co pozwoliło mu wyjść z długów. Wisła Kraków jest aktualnym mistrzem Polski w piłce nożnej.