W niecałe dwa lata od momentu jego utworzenia, serwis prześcignął w ilości prezentowanych ofert swoich największych dotychczasowych konkurentów. Obecnie portal Rynekpierwotny.com dysponuje bazą ponad 40 tysięcy nowych nieruchomości i przeszło pół tysiąca deweloperów, pokonując swych głównych rywali nawet o 100 proc. pod względem liczby pokazywanych inwestycji. Skąd taki wynik? To zasługa miedzy innymi dwóch osób zarządzających portalem.

Grzegorz Kurowski

Grzegorz Kurowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego na wydziale Ekonomii i Zarządzania w Warszawie.

Swoją karierę zawodową zaczynał w 2001 roku od stanowiska Specjalisty ds. Sprzedaży Produktów Bankowych w Raiffeisen Bank Polska S.A. Dzięki współpracy z największymi funduszami inwestycyjnymi poznał dobrze rynek nieruchomości i specyfikę inwestycji deweloperskich. W latach 2004-2009 pełnił funkcję Specjalisty ds. Sprzedaży Kredytów Hipotecznych w BRE Banku S.A. z bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi. Jako prywatny inwestor lokował własne środki na rynku nieruchomości.

Obecność po dwóch stronach relacji inwestorskich – kredytowej i zakupowej pozwoliła mu dokładnie poznać rynek nieruchomości i rządzące nim procesy. Grzegorz Kurowski jest pomysłodawcą i współzałożycielem serwisu Rynekpierwotny.com. Obecnie w spółce Property Group przygotowuje nowe projekty związane z rynkiem mieszkaniowym i zarządza portalem Rynekpierwotny.com.

Kurowski był cytowany w wielu branżowych artykułach dotyczących nieruchomości. Współpracuje z największymi deweloperami w Polsce.

Jego pasją są amatorskie rajdy samochodowe, w których sam startuje. W wolnym czasie czyta publikacje z zakresu ekonomii, rynku nieruchomości, nowych technologii i socjologii. Jako miłośnik sportu często jeździ na rowerze i pływa.

Paweł Moszczyński

Paweł Moszczyński jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego na Wydziale Marketingu i Zarządzania w Warszawie.

Moszczyński związany jest z rynkiem nieruchomości od ponad siedmiu lat. Pracował w wielu instytucjach rynku finansowego, brał czynny udział w procesie sprzedaży nieruchomości i pozyskiwania finansowania na ich zakup. W Banku Zachodnim WBK odpowiadał przez ostatnie trzy lata za współpracę z deweloperami na rynku warszawskim. Obecnie pod szyldem spółki Property Group zarządza portalem Rynekpierwotny.com oraz przygotowuje nowe projekty związane z szeroko rozumianym rynkiem mieszkaniowym. Brał udział w wielu cyklach szkoleniowych i konferencjach na temat rynków finansowych oraz branży nieruchomości. Specjalizuje się w zakresie analizy potrzeb konsumenckich i procesów decyzyjnych, zachodzących przy zakupie nieruchomości.

Moszczyński w roku 2009 brał czynny udział w opracowaniu i wdrożeniu przez Bank Zachodni WBK projektu wsparcia sprzedaży nieruchomości przez deweloperów w kryzysie. W maju 2010 roku na konferencji „Marketing Nieruchomości” przedstawił metodę innowacyjnego wykorzystania aplikacji internetowej Wirtualne Spacery do prezentowania nowobudowanych nieruchomości.

W wolnym czasie Moszczyński pogłębia wiedzę z zakresu ekonomii, statystki i rynku nieruchomości. Jego pasją są kuchnie świata i piłka nożna. Latem chętnie uprawia sporty wodne. Od sześciu lat jest szczęśliwym mężem, a od trzech lat – tatą małego Maksa.