"Siódmego sierpnia 2017 r. rada nadzorcza spółki Polskie LNG podjęła decyzję o odwołaniu Marka Drac-Tatonia z funkcji Prezesa Zarządu. Decyzja jest spowodowana brakiem uzgodnień co do zasad współpracy pomiędzy spółkami Grupy Kapitałowej Gaz-System i warunków kontraktu menadżerskiego" - napisano w poniedziałkowym komunikacie.

Skąd taka decyzja? Jak dowiedział się RMF FM, Marek Drac-Tatoń chciał mieć większy wpływ na decyzje dotyczące swojej spółki w grupie kapitałowej Gaz System, w tym na rozbudowę terminala gazowego. A to jest zarezerwowane dla Gaz Systemu.

podczas uzgodnień zasad współpracy między spółkami Grupy Kapitałowej Gaz-System, w skład której wchodzi Polskie LNG, Marek Drac-Tatoń starał się przeforsować inne koncepcje niż te przedstawiane podczas postępowania kwalifikacyjnego.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-nieoczekiwana-dymisja-prezes-polskiego-lng-odwolany-po-tygod,nId,2426043#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

W czwartek 31 lipca Gaz-System informował o tym, że Marek Drac-Tatoń będzie pełnić funkcję prezesa Polskiego LNG od 1 sierpnia tego roku.

Polskie LNG jest spółką zależną Gaz-Systemu.